Výhody služby

Jedno heslo pro vše

Nemusíte si pamatovat desítky různých hesel, přihlašování na internetu tak bude výrazně jednodušší. Jistě dobře znáte situaci, kdy si nemůžete vzpomenout jaké heslo jste zadali při registraci do některého z eshopů, nebo na diskusní internetové fórum.

Běžná praxe zaznamenat si hesla, která uživatel opakovaně používá na papírek vedle PC, je však jednak značně nepraktická a navíc velmi lehce zneužitelná. Využijete-li přihlášení na všech vámi navštěvovaných stránkách přes mojeID, vystačíte s jediným jménem a heslem.

Osobní údaje pod důvěryhodnou kontrolou

S mojeID nemusíte stále vypisovat doručovací adresu a další údaje, vše se předvyplní automaticky. Přihlásíte-li se prostřednictvím mojeID na kterékoliv vaše oblíbené stránky, budou vždy automaticky aktualizovány vaše kontaktní údaje.

Začnete-li tedy používat novou emailovou adresu, nové telefonní číslo, nebo se přestěhujete, změníte tyto údaje pouze jednou. MojeID se již samo postará o to, aby všechny důležité údaje byly při každém přihlášení vždy aktuální. Vy sami pak rozhodujete, které informace prostřednictvím mojeID poskytnete provozovatelům různých internetových služeb.

Bezpečné přihlášení

Použitím jediného vysoce zabezpečeného hesla výrazně snižujete možnost prozrazení a zneužití řady hesel, která si poznamenáváte na papírky či do mobilních telefonů. Nemusíte se nijak obávat vyzrazení vašeho hesla. Provozovatelé serverů totiž k němu nemají přístup a vaše heslo tak nikdy neuvidí.

Nemají tedy ani hypotetickou možnost ho jakýmkoliv způsobem zneužít. MojeID však umožňuje svým uživatelům přihlašovat se i jiným a podstatně bezpečnějším způsobem než zadáním pouhého hesla. Je totiž možné přihlásit se prostřednictvím digitálního certifikátu. V blízké budoucnosti pak bude umožněno přihlašovat se použitím jednorázového hesla.

Správa centrálním registrem

Nezávislost, ochrana registrace přes mojeID a maximální uživatelská podpora je zaručena správou centrálního registru CZ.NIC. Toto zájmové sdružení právnických osob, které tvoří přední poskytovatelé internetových služeb, již od roku 1998 provozuje registr doménových jmen .CZ. Zároveň zabezpečuje provoz domén této nejvyšší úrovně.

Stabilita provozu mojeID je tedy zajištěna nevyšší autoritou, která se v České republice stará o všechna doménová jména s národní koncovkou .CZ.

Používání mojeID

Přihlašování prostřednictvím mojeID je velmi snadné. Stačí vyplnit příslušné logovací okno s použitím údajů z vašeho účtu mojeID. V okamžiku, kdy správně zadáte mojeID, budete přesměrováni na nové přihlašovací okno. Zde se přihlásíte k svému moje ID účtu a můžete zde označit informace, které poskytnete službě, ke které se právě přihlašujete.

Vždy tak máte pod kontrolou, jaké osobní údaje a komu právě odesíláte. V posledním kroku pak budete přesměrování zpět na původní stránku, kde však již budete přihlášeni.